O spoločnosti Henkel

Spoločnosť Henkel pôsobí v troch oblastiach podnikania: Starostlivosť o domácnosť, Starostlivosť o telo a Lepidlá technológie. V kategóriách lepidiel reprezentujú firmu Henkel značky CeresitLoctiteMetylanPattexPonal, Pritt, Tangit a Thomsit. Pattex, ktorý oslavuje už polstoročie svojej existencie, slúži nielen na drobné opravy v domácnosti, ale je tiež tradičným partnerom pre domácich majstrov a profesionálov.

Viac informácií o ďalších produktoch spoločnosti Henkel Slovensko nájdete na stránkach www.henkel.sk alebo na stránkach jednotlivých značiek: www.pattex.skwww.stopvlhkosti.skwww.ponal.skwww.tangit.skwww.ceresit.skwww.thomsit.sk, www.ceretherm.sk.

Henkel a jeho história

História firmy Henkel sa datuje až do roku 1876, keď zakladateľ firmy, mladý obchodník so záujmom o vedu, Fritz Henkel predal svoj prvý „Univerzálny prací prostriedok“ a „Univerzálny čistiaci prostriedok“ na báze kremičitanu. Spoločnosť postupne rozšírila svoj sortiment o telovú, vlasovú a profesionálnu kozmetiku a lepidlá pre spotrebiteľov i remeselníkov. V Slovenskej republike pôsobí spoločnosť Henkel Slovensko, spol. s r.o. od roku 1991. Henkel Slovensko na našom trhu ponúka produkty viac ako 50 značiek a zamestnáva približne 450 ľudí.